Home Blog
Majlinda Zeka është tani jnë emër shumë i përfolur për publikun. Ajo u bë e njohur nga lidhja e saj me reperin e njohur, Majk me të cilin tani ka një djalë që e kanë quajtur, Roan Majlinda është stejete e përfolur sidomos për bukurinë e saj dhe për paraqitjet plot stil. Meqë është shumë aktive në rrjete sociale sot, ajo ka...
Ibrahim Tatlises është ikona e muzikës turke. Këngët e tij që nga ato të parat janë hite të padiskutueshme e që këndohen e degjohen edhe në ditët e sotme. Fansa të shumtë ai ka edhe në vendet e tjera jashtë Turqisë. Ibrahim Tatlises është shumë i përfolur edhe për lidhjet dhe martesat e tij. E gruaja e tij e fundit, Aysegul Yildiz duket...
U bë e njohur që në paraqitjen e saj në The Voice of Albania dhe tani Filloreta Raçi është një prej këngëtareve më të pëlqyera kosovare. Këngëtarja që në publik njihet me emrin artistik, Fifi, arriti që të bëhet një kantautore shumë e suksesshme ndonëse në moshë të re Edhe pse është shumë e angazhuar në profesionin e saj, Fifi është...
Vuçiq thotë se Brnabiq e kishte fjalën për Thaçin, Haradinajn e Veselin, jo për krejt shqiptarët. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq u mundua ta arsyetoj deklaratën e kryeministres, Ana Brnabiq, e cila tha se shqiptarët janë të dalur nga mali. Vuçiq tha se kryeministrja kur i tha këto fjalë kishte menduar për krerët e Kosovës, presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe...
Aliu thotë se PSD në fund nuk do t’i jap votat për rrëzimin e Qeverisë. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se e mira e takimit të Isa Mustafës me Shpend Ahmetin është se do ta demaskojë edhe një herë, sipas tij, dyfytyrësinë e atyre që janë larguar nga kjo lëvizje. “Këta, përmes takimit me Isa Mustafën i bëjnë...
Është data 21 maj dhe bora ka mbuluar tokën e Denverit. Dhe nuk po flasim për një pluhur të lehtë, por rreth gjashtë centimetra borë. Kjo nuk është dicka edhe aq e pazakontë. Denveri shpesh mbulohet me disa centimetra borë gjatë muaji maj dhe kjo ndodh pothuajse rregullisht në 52 vitet e fundit. Megjithatë, këtë herë sic duket ka kaluar normën. Në...
Nesër në Kosovë pritet të kemi mot të ndryshueshëm. Paradite kryesisht me diell dhe vranësira, ndërsa pasdite në disa rajone pritet të ketë rrebeshe lokalisht të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullimë. Rrebeshet e shiut sipas modeleve do të përfshijnë kryesisht veriun, veriperëndimin dhe verilindjen e Kosovës. Por edhe rajonet tjera nuk përjashtohen. Në Shqipëri nesër mot me diell dhe...
Për një kohë të gjatë rajoni ynë ka qenë është dhe ende do të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme ciklonike të cilat po kushtëzojnë mot jo stabil apo të paqëndrueshëm. Po flasim në nivel rajoni sepse i tërë rajoni dhe një pjesë e mirë e Evropës është nën ndikimin e masave ajrore ciklonike. Vende-vende ka pasur...
Edhe pse sot kemi shumë më shumë rreze diellore ashtu siç kemi paraljmëruar prapëseprapë në disa rajone ka pasur riga apo rrebeshe të izoluara shiu posaqërisht herët paradite. Erërat po vazhdojnë të fryjnë me fuqi mesatare deri edhe të fuqishme nga jugperëndimi. Pasiqë kemi shkëlqim diellor kemi ngritje të lehta të temperaturave dhe në vazhdim të ditës nuk pritet...
Faqja më popullore amerikane për parashikime afatgjata sezonale të motit në tërë rruzullin tokësor Accuweather ka dalur me parashikimin e saj për tërë Kontinentin e Evropian duke përfshirë këtu edhe Gadishullin Ballkanik pjesë e së cilës jemi edhe ne. Po e fillojmë e Gadishullin Ballkanik ku parashikimi për këtë verë nuk është i mirë. Sipas Accuweather parashikohet të mbajë mot...
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS