I kërkohet të zgjedh mes Thaçit e Haradinajt, kjo është përgjigja epike e Armend Zemajt

0
100

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Armend Zemaj ka vlerësuar se as Hashim Thaçi e as Ramush Haradinaj nuk janë të denjë për ta udhëhequr dialogun me Serbinë.

Në një intervistë për Gazetën Blic, Zemaj është pyetur nësë dialogu do të udhëhiqej më mirë nga Thaçi, apo nga Haradinaj, por që për deputetin e LDK-së, nga mendësia dhe logjika që kanë, anjëri prej tyre nuk janë përfaqësim i duhur

“Me qfarë logjike dhe mëndësie të dytë funksionojnë, qfarë të kaluara kanë dhe si janë zhvillu gjanat në pjesën e fundit e që lidhen edhe me Gjykatën Speciale, mendoj që të dytë janë të dëmshëm nëse e përfaqësojnë Republikën e Kosovës përball ndërkombëtarëve
Unë nuk vendos për këtë vendos vota e qytetarëve por kjo është ajo që qëndron” ka thënë Zemaj.

/GazetaBlic/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here