Moti sot dhe ditëve në vazhdim

0
211

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ngjashëm sikurse sot, pra i nxehtë, i këndshëm dhe me shumë rreze dielli. Temperaturat do të jenë të ngjashme sikurse dje. Në disa rajone priten edhe erëra jugperëndimore.

Edhe në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut mot i ngjashëm dhe kryesisht me diell dhe mjaft i nxehtë, përpos Bregdetit Shqiptar ku priten edhe vranësira kalimtare. Në Maë të Zi priten edhe riga lokale shiu.

Të martën mot pak më i freskët dhe me zhvillim vranësirash. Reshje do të ketë vetëm sporadikisht dhe në sasi të vogla.

Të mërkurën ulje e temperaturave dhe erërat do të fillojnë të fryjnë nga veriu. Do të ketë edhe vranësira të shumta por ende pa reshje atmosferike./Meteoballkan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here