Pasi Bërnabiq tha se shqiptarët “janë të dalur nga mali”, ja çka thotë tani Vuçiq

0
81

Vuçiq thotë se Brnabiq e kishte fjalën për Thaçin, Haradinajn e Veselin, jo për krejt shqiptarët.

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq u mundua ta arsyetoj deklaratën e kryeministres, Ana Brnabiq, e cila tha se shqiptarët janë të dalur nga mali.

Vuçiq tha se kryeministrja kur i tha këto fjalë kishte menduar për krerët e Kosovës, presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin, Kadri Veseli.

“Ajo nuk foli për të gjithë kombin, por vetëm për tre prej tyre”, u tha Vuçiq gazetarëve duke thënë se është shumë e çuditshme që Bashkimi Evropian e cilësoi si fyese deklaratën e Ana Brnabiq.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here