Real Madrid – Barcelona, këto janë formacionet zyrtare

0
116

Real Madrid dhe Barcelona do të luajnë ‘El Clasicon’ e radhës sonte duke filluar nga ora 20:45.

AS ka publikuar formacionet e mundshme për El Clasicon e radhës në “Santiago Bernabeu”

Pas super ndeshjes në “Santiago Bernabeu” të mërkurën mbrëma, ku Barcelona e mposhti 3-0 Real Madridin, gjigantët spanjoll do të përballen sërish mes vete, tani në kuadër të La Ligas, transmeton Express.

Sipas AS, Reali mund të mos bëjë asnjë ndryshim, dyshimi i vetëm mbetet Reguilon apo Marcelo, kurse te Barça kësaj radhe pritet të startojë Umtiti në mbrojtje me Piquen.

Pas arriti në finale të Kupës së Mbretit, Barcelona mund të bëjë një hap të madh sot edhe drejt titullit të La Ligas, pasi në rast fitores ndaj Los Blancos, diferenca do të shkonte në 12 pikë, praktikisht, do të ishte pothuajse gjithçka e mbyllur sa i përket garës për titull dhe Reali do të mbesë e të shpresojë vetëm në Champions League.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here